Jaka dieta podczas oczyszczania jelit

Podczas oczyszczania jelit dieta powinna być bogata w lekkostrawne składniki, które w swoim składzie zawierają wiele minerałów i substancji odżywczych. Niezbędne jest spożywanie dużej ilości wody, która najlepiej oczyszcza organizm z jakichkolwiek toksyn. Ważne jest wzbogacenie swojej diety o błonnik, który posiada enzymy trawienne, ułatwiające oczyszczanie jelita.

Podczas detoksykacji nie można zapominać o warzywach i owocach. Dla odpowiedniego efektu owoce najlepiej spożywać w postaci soków przetworzonych naturalnie, bez dodatku cukrów i innych składników. Takie napoje zawierają elektrolity, które potrzebne są organizmowi w walce z toksynami. Spożywanie surowych warzyw bogatych w witaminy C, E i B6 wspomaga niszczenie złogów i części substancji toksycznych uwalniających się do organizmu podczas procesu oczyszczania.

W trakcie stosowania diety oczyszczającej nie wolno zapominać o systematycznym ruchu, który dobrze wpływa na układ krążenia oraz spala tłuszcze, w których gromadzi się wiele substancji zagrażających zdrowiu. Równie ważne jest unikanie stresów i sytuacji kryzysowych. W takich momentach reaguje układ wegetatywny, przez który doświadcza się napięcia w żołądku bądź jelicie grubym, co może powodować zatrzymanie lub osłabienie procesu oczyszczania organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Website